TÉMA Deprese

9 přírodních cest k léčbě deprese

Přinášíme vám devět přírodních způsobů k léčbě a prevenci deprese. V dnešní době, kdy na nás „krize“ útočí ze všech stran, je dobré vědět co a jak když k vám deprese přijde „na návštěvu“. Důležité je uvědomit si, že vše se dá řešit! Jen se musíme rozhodnout, že chceme.

1. Psychoterapie
Psychoterapie může pomoci zmírnit symptomy způsobené depresí (např. pocit beznaděje a hněv). Takže můžete znovu získat pocit štěstí a kontroly ve svém životě. Důležité je najít tu správnou formu terapie, která bude právě pro vás nejúčinější. Nebojte se obrátit na odborníka.

2. Přírodní léky
Červené barvivo hypericin, které obsahuje Třezalka, působí jako sedativum a psychofarmakum, proto se Třezalka už staletí používá jako uklidňující prostředek. V lékárně se ptejte na Třezalkové kapsle nebo kapky. Poraďte se se svým lékařem, než začnete tyto doplňky stravy užívat, protože mohou mít nepříznivé účinky s některými léky.

3. Cvičení
Kromě všech ostatních přínosů vám zaručeně zvedne náladu. Bylo zjištěno, že cvičení funguje pro mírnou až středně těžkou depresi jako antidepresivum. Může trvat déle než se účinky projeví, ale je lepší než léky v prevenci recidivy deprese.

4. Stravování
Potraviny bohaté na vitamíny B a omega-3 mastné kyseliny mohou pozvednout vaši náladu - ať už Vám byla diagnostikována deprese nebo ne. Ujistěte se, že budete konzumovat dostatek omega-3, stačí jíst tři porce mořských ryb (plodů) týdně. Nebo si kupte rybí olej v kapslích. Losos, tuňák a pstruzi jsou výborným zdrojem omega-3 mastných kyselin.
Účiná je také kyselina listová, ta je přítomna v potravinách jako jsou fazole, hrách, čočka, pomeranče, celozrné výrobky, chřest, brokolice, zelený salát a špenát.

5. Jóga
Dech je to nejpřirozenější co máme. Provází nás celým životem. Správně dýchat je umění. Dech ovlivňuje nejenom správné fungování těla, ale také psychiku – duševní stav.
Jóga vás naučí mimo jiných přínosů, jak užívat dech pro zklidnění.

6. Spánek

Jeden z problémů spojených s depresí je nespavost. Jak se dobře vyspat je klíčem k vaší léčbě. Pokuste se jít spát každý den ve stejnou hodinu. To pomůže posílit Váš usínací rituál. V ložnici vytvořte co největší tmu. Světlo a elektromagnetické pole elektroniky a mobilních telefonů zvyšují hladinu melatoninu. Melatonin reguluje váš cirkadiánní rytmus (vnitřní biologické hodiny).   

7. Meditace
Naučit se soustředit mysl může být prospěšné, když se snažíte vyléčit depresi. Meditace pomáhá kontrolovat negativní myšlení. Umožňuje opustit myšlenky na selhání nebo bezcennost.

8. Masáž
Kromě toho, že přispívá k fyzické relaxaci, masáže způsobí, že tělo produkuje méně stresových hormonů. Rovněž zvýšují produkci endorfinů, které tiší bolest a také serotoninu - náladu měnícího hormonu.

9. Akupunktura
Akupunktura se používá jako alternativní řešení pro různé problémy. Akupunktura pomáhá obnovit v těle emocionální rovnováhu stimulováním toku energie. Nemluvě o tom, že může pomoci snížit fyzické bolesti, které jsou s depresí spojeny. Vždy se obraťe pouze na odborníka.

9 přírodních cest k léčbě deprese patří do témat
 • Půjčky s rychlým schválením Emil123 24.12.2017 10:00:00

  Dobrý den pan / paní

  Jsme soukromá společnost, která nabízí 2% úrokové půjčky a nabízí různé úvěry, jako jsou osobní půjčky, podnikatelské úvěry, konsolidační úvěry, zajištěné a nezajištěné úvěry,
  Děkujeme, že jste si přečetli tuto reklamu a požádali o její půjčku.
  Další informace a dotazy nám pošlete na adresu mehmethakan117@gmail.com

 • nabízíme solidní a spolehlivý úvěr Heinz Munkel 13.12.2017 15:11:39

  Jste v jakékoli finančníkrizi? Potřebujete úvěr narefinancování svého domunebo rozšíření svéhopodnikání? Potřebujeteúvěr k vypořádánínaléhavých dluhů a pobytu ujednoho věřitele?Potřebujete zaplatit zazaplacení účtů? atd.Získejte svůj úvěr od $2,000 do $ 150,000,000.00 USD/ EURO / POUNDS ve výši 3%.Peníze převedené na vášúčet do 3 hodin odschválení. Pokud mátezájem o získání úvěru,neváhejte nám zaslatžádost prostřednictvíme-mailu:heinzemunkel.loanfirm@gmail.com

 • Vaše úvěrová pomoc je zde Emil123 05.12.2017 16:42:31

  Potřebujete půjčky na projekt, investice, osobní půjčky, úvěry na podnikání, úvěry na bydlení, studentské půjčky, půjčky na konsolidaci a vánoční půjčky? Potřebujete půjčku k zahájení malého, středního nebo velkého podnikání? Potřebujete úvěr na vybudování domu nebo úvěru na auto? Potřebujete úvěr na nákup vybavení pro práci? Získejte odpověď na všechny vaše problémy a získejte svůj úvěr dnes s úrokovou sazbou 2% a naše transakce jsou rychlé, bezpečné a pohodlné a 100% záruka. e-mail prostřednictvím: klanovskyemil@gmail.com

 • Vaše úvěrová pomoc je zde Emil123 05.12.2017 16:42:26

  Potřebujete půjčky na projekt, investice, osobní půjčky, úvěry na podnikání, úvěry na bydlení, studentské půjčky, půjčky na konsolidaci a vánoční půjčky? Potřebujete půjčku k zahájení malého, středního nebo velkého podnikání? Potřebujete úvěr na vybudování domu nebo úvěru na auto? Potřebujete úvěr na nákup vybavení pro práci? Získejte odpověď na všechny vaše problémy a získejte svůj úvěr dnes s úrokovou sazbou 2% a naše transakce jsou rychlé, bezpečné a pohodlné a 100% záruka. e-mail prostřednictvím: klanovskyemil@gmail.com

 • Edita 28.04.2017 08:36:52

  Na lepší spánek mi pomáhá meduňkový čaj a energie se mi vrátila po Maxicoru, tedy omega 3. Začala jsem pravidelně užívat omega 3 a pominuly bolesti hlavy, jsem méně unavená a nemám tolik chutě na sladké.

 • Melatonin Katinka454 04.04.2016 19:20:06

  dobrý den na spánek doporučuji melatonin od aurum

 • Raw strava Deny 13.07.2015 10:29:35

  V 19ti jsem měl na párty mlíko s marihuanou a spustilo to u mě panický stavy, deprese, hlasy, schízu atd. Nemohl jsem normálně fungovat, zkusil jsem všechno možný způsoby a co mi pomohlo byla strava! Po 11 měsících každodenního mučení (každých pár minut skok z euforie do totální úzkosti, deprese a naopak) vše odešlo během 6 dnů. Nikdy nezapomenu na ten 6tej den kdy jsem byl uplně jinej člověk, zase zpět do života. Jednoduše, těch 6 dní jsem jedl jen ovoce a zeleninu, tělo se tak pročistilo a vše odešlo, doteď to nechápu... ale důležitý je že to funguje! A když to pomohlo mě tak to může pomoct každýmu!!! Vše jsem sepsal do wordu, pokud byste měli zájem můžu vám to poslat na maila, stačí mě kontaktovat na lukasdenemarek1994@gmail.com

 • Deprese mapa5 27.04.2015 10:57:35

  Taky sem jí jednou měl, ale naštěstí to bylo jen krátkodobý, asi tejden mě bylo hrozně, bylo mě i do breku, až nakonec 1 den to došlo až nejdál a úplně mě to semlelo. Od ty dby se mě to ale občas vrací, jenže na odborníka se bojím obrátit a taky nechci, aby se to každej dozvěděl, u nás se totiž všechno roznese opravdu rychle a ví to celý město a imimo něj. Proto tyhle věci radši tajím a nechávám si je pro sebe, ]enže nejhorší je, že pak se nemám komu svěřit, ví to jen 1 můj kámoš, ale ten mě nedokáže pomoct a tak mě to ničí, když to ani nemůžu nikomu říct, nikomu nejde věřit tady u nás, prostě hrozný. Tak jestli někdo neporadí, fo mám dělat. To nejhorší mám sice za sebou, ale pořád se mě to občas vrací a prostě děsný, tak co mám dělat??

 • spánek ivona 11.03.2009 07:59:16

  Poslední měsíc mám deprese a nemůžu spát, doporučení mi nepomáhá nemáte někde jěště jinou radu?

  • Re: spánek Michaela 16.09.2010 16:17:19

   mně ted napsali doktoři cipralex , ale brát ho nebudu, jsem po něm zblblá a mám divné pocity. Ted jsem si četla o třezalce , zkusím ji.

   • depreseRe Michaela Kokina 19.05.2012 13:39:59

    V žádném případě nepřestaň užívat léky. Existuje mnoho druhů, které opět z důvodu nesnášenlivosti Ti možná nebudou vyhovovat, ale ten správný lék se určitě najde.Nevýhodou ovšem je delší nástup účinků, ale vydrž. Mluvím za sebe z dlouholeté zkušenosti. Jako důchodkyně brigádničím /dcera bez možnosti najít zaměstnání, samoživitelka + 2 děti/Podotkneš, aT nepracuji, ať tam pracuje dcera. Mzda je směšná, bez pojisstného,.. akorát tak pro důchodce. Spolupracovnice se chová jako generál, sekýruje, nevím, zda jde u ní o workoholismus nebu šikanu vůči mě. A tak jsem se dala do pátrání po internetu a tu blesklo hlavou, že mi již poslední dobou /na jiné problémy/ pomohla kynezologie, dočteš se na internetu. Takže mi drž palečky, v úterý jedu podstoupit toto sezení, při kterém se chci zeptat i na jiné problémy, abych ten život dožila s úsměvem a ne jako škarohlíd. Určitě v tvém okolí se někdo touto metodou zabývá, zkus!!!!!

  • Solná jeskyně Ivan 13.03.2009 17:33:57

   A co takhle zkusit párkrát pobyt v solné jeskyni. Stačí se zeptat na zkušenosti. Třeba: www.solnapyramida.cz

   To není, prosím, reklama. To jsou fakta.

   it

 • Deprese SF 21.01.2012 11:27:01

  Poslední dobou trpím depresemi, a nevím co dělat. Věci co mě bavili mě už nenaplňují, všechno vidím v tom nejhorším světle, nic mě nebaví, své volno obvykle jen proležím u televize, nejsem schopná skoro ani umýt nádobí, prostě jen ležím a koukám do prázdna. Kolikrát se rozbrečím a trvá to třeba půl hodiny, lidi mě štvou v práci.... už nevim jak dál.

 • Deprese Tomas 11.11.2011 20:37:44

  Přeji pěkný večer,mel semdeprese tak tezky ze mi toneumoznilo ani dochazku doskoly,byl jsem sice na stredniobor 4 letej It-programator,abohuzel jsem musel odejit spsychyckych problemu.Dalob byse rict ze sem byl otrokdeprese a samosrejmne si za tomuzu sam,protoze jsem jakoskolak kouril delsi dobutravu. Zkousel jsem dochazetna psychoterapie,bralantidepresiva v podobe Asentrydocasne i Neurolu ale poradzadna zmena,musim rict ze upsychiatra jsem uz neco presrok a pul.Ale dlouho,faktdlouho mi nezabiralo nic anileky.Na konec jsem se ztohopomali dostal resp. jestedostavam.Zvladl jsem tosebepoznanim,pomalu jsem siuvedomoval co me telopotrebuje,co naopak dela zlepsychyce.Zacinal jsem hledanimneceho co je na mne dobre,cimjsem tipicky,..tim jsemsetrasl pocit menecenosti,postupne jsem se ucilmeditovat a likvidovat veskerespatne myslenky to jsem spojils dobrou hudboupop,jazz,Simfonie (nekdo by tonerekl ale ta hudba,opravduovlivnuje hodne psychiku)..Daljsem samozrejmne musel veritze neco dokazu zmenitviz.Byble (ver a vira tva teuzdravi) nasadil jsem cviceniscinkami,nahrazde,kliky,sed-leh.Dalsi vec,je vyvarovat seveskerym vecem ktere na vaspusobi zaporne,napr. mistoHorroru pouze a jen komedie,tosami plati i u pratel a cizichlidi.Ale nekde jsem zaseslysel,ze kdyz lide vydi zejse ma nekdo hure nez oni,takto nevidi tak dramaticky. nwmnwm :( A opravdu jsem po casepozoroval zmeny,mojesebevedomi vyrazndestouplo,zacinam uvazovat ododelani skoly a dalsichvecech.Je mi 17 bez dobreskoly to opravdu nikanedotahnu.Na zaver by jsemchtel rict,ze kdyby jsem zesebou nezacal neco delat,asiby to semnou dopadlo blbe.Beruto jako obrovsky nahled dozivota,a sebe sameho.Smrti seod mala nebojim,casto sempremyslel jak si vzit zivotale smrt nic neresi ani toneni v mich rukach. Omlouvamse za chyby,myslenky jsourychlejsi nez slova,a necoproste nejde v slovechvyjadrit. Budu rad jestli sepodelite taky o sve zkusenosti:)) muzete i na mail

 • Bylinky Lucrezia 15.06.2011 07:18:03

  Meduňka i třezalka jsou fajn. Na špatnou náladu, splíny, přechodný smutek.

  Ale pokud jde o klinickou depresi, tam jsou na místě léky. A terapie.
  Bohužel. Tohle už jsou pak stavy, co patří do rukou lékařům.
  nepodceňujte je.
  jestli budete čekat, až budete mít chuť se zabít, může být pozdě.

 • hulení klokan 27.02.2009 13:53:21

  Nejelepší je zhulit se a pak je člověku všechno jedno.

  • Re: hulení patrik 09.12.2010 15:48:38

   tohle reseni je nejlepsi !!!!!! zhulit se a mit v p.či

  • Re: hulení Michaela 16.09.2010 16:14:46

   to není dobré řešení

 • trezalka paja 16.09.2009 18:27:43

  Me pomaha nejvic trezalka.Trezalkove kapsle se daji koupit v kazde lekarne za necele dve stovky a vzdycky mi pomohou se uklidnit a zklidnit a i usnout.

 • spánek machacova 07.06.2009 18:15:27

  Mám to vyzkoušené, že když chodím v pravidelnou hodinu spát a to chodím tak v půl desáté, tak usnu bez problémů. Někdy když to přetáhnu a koukám déle na televizi, tak se mi špatně usíná a převaluji se třeba i hodinu.

 • meduňka gábi 27.02.2009 12:29:15

  Mě pomáhá meduňka


Deprese patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Deprese

 • Jiří Hamřík 06.01.2018 05:01 Deprese

  Ahoj,L-tryptofan se užívá třikrát denně mezi jídly.Je uvedeno v příbalovém letáku.Také trpívám…

 • Maruška 22.12.2017 16:12 Deprese

  Normálně v lékárnách, jmenuje se to allegra drink, já to kupuji v maxu

 • Soňka 20.12.2017 20:12 Deprese

  A kde tu práškovou formu kupuješ?

 • Maruška 15.12.2017 14:12 Deprese

  Ano, tryptofan by mohl pomoct, já mám zkušenost s práškovou formou - nápoj a skvělé!

 • Soňka 11.12.2017 14:12 Deprese

  No, slyšela jsem někde o l-tryptofanu, ale nevím, jak se užívá..

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku