TÉMA Deprese

Sezónní podzimní deprese a jak na ni

Podzimní deprese má mnoho příznaků, jako ostatně jakákoliv jiná deprese. Každý člověk ji vnímá jinak a pociťuje jiné potřeby.

Je tu dle kalendáře podzim a při pohledu z okna o tom vůbec nepochybujeme. Ranní mlhy jsou stále častější, posunutí času z letního na zimní sice malinko přidalo světla na naše ranní odchody z domova za povinnostmi, ale chlad se nám stejně dostává pod kůži, ať chceme nebo nechceme. Po létě, kdy jsme si tzv. dobíjeli baterky sluníčkem a teplem, je to najednou zase skok zpátky a náš organismus se tomu mnohdy brání.

Příznaky podzimní deprese?

Podzimní deprese má mnoho příznaků, jako ostatně jakákoliv jiná deprese. Každý člověk ji vnímá jinak a pociťuje jiné potřeby. Mezi nejčastější příznaky patří:
- podrážděnost, hněv, agresivita
- změny chutí v jídle
- skleslost, smutek, úzkost, přecitlivělost
- nezájem o okolí a koníčky
- zdravotní problémy – bolesti zad, kloubů, hlavy, žaludeční problémy
- problémy se spánkem

Nepodceňujme světelný deficit

Světlo je velice důležitá složka, která působí na naše zejména psychické zdraví. Je důležitým faktorem pro většinu procesů, které probíhají v živých organismech, tedy i v lidském těle. Tyto procesy tvoří základ léčivého působení světla.

Na podzim přirozeného slunečního světla ubývá. Je nutno vážit si slunných dnů, vyhledávat je, radovat se z každé chvilky, kdy se Slunce přes mraky prodere, a uvědomovat si, jak nás sluneční paprsky hřejí v této době alespoň na duši.

Relaxační světelná terapie

Relaxační světelná terapie je doporučovaná jednoduchá metoda, jak si navodit dobrou náladu a zkompenzovat nedostatek denního světla.

Světlo je vhodné doplňovat:
- pomocí umělého osvětlení – svítidel, lampiček apod.
- zapalováním většího množství svíček, které pomáhají šířit světlo a blahodárně působí na psychiku
- pomocí speciálních přístrojů, které byly vyvinuty jako prostředek na světelnou antidepresivní a relaxační terapii (zakoupíme ve zdravotnických potřebách)

Aromaterapií proti depresi

Ke světelnému vjemu je vhodné přidávat také vjem čichový, který rozvolní naši mysl a pomůže našemu organismu lépe se vyrovnat s neblahými psychickými faktory.

Mezi nejlépe hodnocené vůně v boji proti depresím patří: meduňka, mateřídouška, levandule, borovice, bergamotový olej, jasmín, grapefruit, heřmánek, vanilka, růže a santalové dřevo.

Zdá se vám, že propadáte podzimní depresi? Nenechejte se ovládnout negativními myšlenkami! Udělejte si čas na sebe, sportujte a protahujte svoje tělo, choďte na procházky, bavte se s přáteli, komunikujte, relaxujte podle vaší chuti a nálady, obohaťte svůj jídelníček o vitamíny, vyhýbejte se mastným a těžkým jídlům.

Foto: Sxc.hu

Sezónní podzimní deprese a jak na ni patří do témat
 • http://www.lkkmotor.com Motorcycle parts 30.12.2013 04:31:26

  http://www.lkkmotor.com http://www.lkkmotor.com http://www.lkkmotor.com http://www.lkkmotor.com http://www.lkkmotor.com http://www.lkkmotor.com http://www.lkkmotor.com http://www.lkkmotor.com How to buy motorcycle fairings is cheapest?<br />
  <br />
  I believe that every motorcycle sports enthusiasts have a beloved motorycle bike, it is pretty cool shell publicize their personality, to attract the attention of countless people. The following share with how to replace my Honda fairings and under what circumstances save the most money, but also get the fastest delivery.<br />
  <br />
  We all know that racing season are generally concentrated in January to Apir, this time presumably every bike owners consider replacing the fairing, No matter yours&rsquo; suzuki fairings or Yamaha fairings. So that we are almost at the same time to order from factory, because motorcycle fairings made in advance, a sudden surge in factory orders, painting job speed accordingly become very slow. Meanwhile motorcycle fairing is large parcel,for example kawasaki fairing, Ducati fairing, etc, the volume is very large. Freight company is very annoying such goods, they only like heavy and small items. In the case of such a fixed route, they generally first select transporting heavy small items.<br />
  <br />
  Therefore, we should avoid the peak period, select the off-season replacement. For example Triumph fairing. So we do not worry, you can choose a little slower, cheaper shipping methods, very economical, but also can quickly receive the goods!<br />
  <br />
  You can by any other parts from us,please click the one you like:Frame Sliders , Windscreen Windshield,Brake Clutch Levers ,Lighting and Mirrors ,Headlight ,LED Turn Signals , ,Motorcycle Jacket ,Speedometer,Rear Set,Chain Guard, Rear Hugger Fender, Fender Eliminator,Stay Bracket , Riser Handlebar,Wheel Rim ,Motorcycle Helmet ,Motorcycle Armour, ,Motorcycle Gloves , Motorcycle Boots&Shoes, Motorcycle Caps
  Thank you for your time!<br />
  motorcycle fairings online shop<br/>


Deprese patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Deprese

 • Jiří Hamřík 06.01.2018 05:01 Deprese

  Ahoj,L-tryptofan se užívá třikrát denně mezi jídly.Je uvedeno v příbalovém letáku.Také trpívám…

 • Maruška 22.12.2017 16:12 Deprese

  Normálně v lékárnách, jmenuje se to allegra drink, já to kupuji v maxu

 • Soňka 20.12.2017 20:12 Deprese

  A kde tu práškovou formu kupuješ?

 • Maruška 15.12.2017 14:12 Deprese

  Ano, tryptofan by mohl pomoct, já mám zkušenost s práškovou formou - nápoj a skvělé!

 • Soňka 11.12.2017 14:12 Deprese

  No, slyšela jsem někde o l-tryptofanu, ale nevím, jak se užívá..

Píšeme jinde
 • Recept na vánoční vosí hnízda krok za krokem

  Recept na vánoční vosí hnízda krok za krokem

  Kdo by neznal vosí hnízda - kakaové kopečky na piškotu plněné máslovým krémem. A tyto jsou řádně provoněné rumem! Vyzkoušejte recept na oblíbené vánoční cukroví krok za krokem.

 • Jak vybrat kapra?

  Jak vybrat kapra?

  Výběr kapra je jen o starost víc. Většinou je to mužská záležitost. Proto, vážení a milí, neplačte a nezoufejte. Pokud se v rybách nevyznáte, my vám poradíme, jak vybrat skvělého živého kapra.Zdravě.cz na Facebooku